Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta radni Nowego Kołobrzegu i Kołobrzescy Razem zdecydowali o wykluczenia Jacka Woźniaka z Komisji Rewizyjnej. To protest przeciwko zachowaniu radnego w stosunku do zastępcy prezydenta Ilony Grędas-Wójtowicz, o przekroczeniu zasad kultury osobistej i braku szacunku podczas ostatniego posiedzenia Komisji Rewizyjnej.

Przypomnijmy. Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Rewizyjnej Jacek Woźniak obraził Ilonę Grędas-Wójtowicz. A poszło o wypowiedź zastępcy prezydenta na temat bezczynności poprzednich władz miasta w sprawie żłobka. I ta wypowiedź sprowokowała radnego do obraźliwego komentarza. Stenogramy z posiedzenia komisji zostały udostępnione w kolejnych dniach. Jacek Woźniak od razu przeprosił za swoje zachowanie, zarówno Ilonę Grędas-Wójtowicz jak i członków Komisji Rewizyjnej. To, że jesteśmy politykami nie znaczy, że możemy powiedzieć wszystko co nam ślina na język przyniesie, a potem przeprosić i powiedzieć że jest wszystko w porządku, mówił podczas wczorajszej sesji Adam Hok.

Dlatego radni Nowego Kołobrzegu i Kołobrzeskich Razem przedłożyli na wczorajszej sesji projekt uchwały dotyczący wykluczenia Jacka Woźniaka z Komisji Rewizyjnej.

Według Jacka Woźniaka odwołanie go z Komisji Rewizyjnej jest bezprawne, ponieważ zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, każdy klub musi mieć swojego przedstawiciela w tej Komisji. W ocenie radnego Komisja Rewizyjna, po podjęciu tej uchwały, przestanie funkcjonować, bo nie będzie odzwierciedlenia ustawowego składu tej komisji. 

Jacek Woźniak poinformował także, że sprawa zostanie przekazana do kontroli wojewodzie. Krzysztof Plewko zapowiedział, że jeśli uchwała zostanie podjęta to będzie pierwszym który ją zaskarży. Według niego ta uchwała wpływa negatywnie na opinie o Radzie Miasta.

Według Macieja Bejnarowicza odwołanie Jacka Woźniaka z Komisji Rewizyjnej jest próbą dezorganizacji jej działania. 

Jak mówi Krzysztof Plewko, ta dyskusja, która dzisiaj trwa jest żenadą, mówię to w stosunku do mieszkańców Kołobrzegu, którzy to oglądają i słuchają. Według niego tego typu sprawy powinny być załatwiane na Komisjach, a nie podczas sesji. Ostatecznie radni 11 głosami za przyjęli projekt uchwały dotyczący odwołania Jacka Woźniaka z Komisji Rewizyjnej.

 

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+9 # KR 2022-05-26 17:54
Przy okazji okazało się, że Woźniak miał prawo się zdenerwować, bo pani Grędas okłamała radnych na komisji, co udowodnił podczas sesji.
Za okłamywanie radnych, nikt nie przeprosił.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Olo 2022-05-26 21:41
To jaki problem ukarać finansowo księżniczkę dla przykładu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # aTomek 2022-05-26 21:45
Czyżby Pan Woźniak powiedział prawdę która zabolała platformerską huntę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # KR 2022-05-27 07:20
Cytuję aTomek:
Czyżby Pan Woźniak powiedział prawdę która zabolała platformerską huntę.

Obnażył niewygodną prawdę. Że panie kłamią.
I nie był to pierwszy raz zapewne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # ? 2022-05-28 17:50
piszemy junta, czytamy hunta. Poza tym pełna zgoda. :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Kg 2022-05-27 22:54
Jacek trzymaj się, choć teraz wiesz jak to jest i jak Ci co maja władze postępują. Tak było i jest.
Oby najblizsze wybory były słuszne i dla dobra mieszkańców Kołobrzegu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook