Spotkania, prelekcje, eko warsztaty pszczelarskie, gry bez prądu, podpłomyki i napary to tylko niektóre z atrakcji, które zapewniła nam w miniony weekend Biblioteka Miejska. 

W pierwszy weekend czerwca, w strefie wypoczynku Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się drugi Eko Festiwal „Między Mostami”.  Było ciekawie, edukacyjnie i kolorowo. W programie znalazły się cenne prelekcje znanych osobistości z dziedziny ekologii takich jak Adam Zbyryt, który wytłumaczył zjawisko stresu i strachu u zwierząt, ale nie tylko. Adam Zbyryt był również gościem naszego programu „Z Wandą nie tylko wśród zwierząt”. W trakcie festiwalu mogliśmy także porozmawiać z Katarzyną Mikulską – zielarką, człowiekiem lasu i pisarką. Eko Festiwal to również warsztaty z tkactwa i tworzenia słowiańskich motanek, budowania hoteli dla dzikich zapylaczy, kuchnia polowa z pól i lasów, czy rodzinne eko zabawy,a powody dla którego odwiedzający tak licznie przybyli były różne. Oczywiście na miejscu znalazły się również regały z książkami do wypożyczenia, a na nich pozycje o tematyce ekologicznej i nowości wydawnicze. 

 

 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook