Kolejny nielegalny punkt hazardowy został zamknięty przez Zachodniopomorską Administrację Skarbową. Zabezpieczono komputery wykorzystywane do gier oraz gotówkę. Funkcjonariuszy zachodniopomorskiej KAS wspierali kołobrzescy policjanci.

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy. Lokal, oznakowany jako salon urody, znajdował się w centrum Kołobrzegu. Tradycyjnie lokal był monitorowany, a obsługa wpuszczała tylko zaufanych klientów.

Wewnątrz lokalu zastano dwie osoby – jednego gracza i kobietę, która prowadziła lokal, które przesłuchano. W kontrolowanym lokalu zabezpieczono trzy komputery, na których oferowano nielegalne gry hazardowe. Dla celów dowodowych zatrzymano również router oraz trzy telefony komórkowe. W lokalu znaleziono również gotówkę w kwocie 1.901zł, która została zabezpieczona na poczet należnych kar.

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem, za które grozi jej teraz wysoka kara finansowa, kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie. Maksymalna kara finansowa może wynosić nawet 28.890.040 zł.

W czynnościach uczestniczyło pięciu funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, których wspierali funkcjonariusze kołobrzeskiej Policji.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook