Urząd Miasta zachęca mieszkańców do wstępowania w szeregi społecznych opiekunów kotów wolno żyjących i wpisywanie się do specjalnego rejestru.

Miasto zachęca osoby pełnoletnie, zamieszkujące na terenie Gminy Miasto Kołobrzeg i dobrowolnie opiekujące się kotami wolno żyjącymi na terenie miasta, do wypełnienia wniosku o wpis do rejestru społecznych opiekunów kotów wolno żyjących. Po zweryfikowaniu danych i uzyskaniu wpisu opiekun otrzyma legitymację, uprawniającą do otrzymania zakupionej przez Urząd Miasta karmy dla kotów wolno żyjących.

Społeczny opiekun kotów w ramach opieki zobowiązuje się do:

1) ograniczania ich populacji poprzez pomoc w wyłapywaniu zwierząt do wykonania zabiegów kastracji i sterylizacji,

2) w przypadku chorych kotów zgłaszania potrzeby leczenia lekarzowi weterynarii z którym Gmina Miasto Kołobrzeg ma zawartą umowę na świadczenie usług,

3) współpracy przy wyłapywaniu zwierząt do zabiegów,

4) pomocy w wypuszczaniu kotów w miejscach ich bytowania po przeprowadzonych zabiegach,

5) dostarczania kotom ze swojego rejonu świeżej wody do picia oraz wykładania im pokarmu,

6) utrzymywania w czystości miejsca opieki oraz współpracy z osobami zarządzającymi terenem w zakresie opieki nad kotami.

Wniosek o wpis do rejestru społecznego opiekuna kotów wolno żyjących i regulamin rejestracji społecznych opiekunów kotów wolno żyjących można pobrać bezpośrednio w Urzędzie Miasta lub na stronie urzędu.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook