Plany miasta dotyczące wprowadzenia zmian ruchu w centrum póki co stanęły w miejscu. Podczas dzisiejszego spotkania zespołu zadaniowego w starostwie odbyła się burzliwa dyskusja, która nie doprowadziła do wypracowania żadnego konkretnego rozwiązania. Rozmowy mają być kontynuowane.

Spotkanie, podczas którego miało się więcej wyjaśnić, stworzył się tylko większy chaos. Chodzi o plany miasta dotyczące wprowadzenia zmian ruchu w centrum. A te muszą zostać zatwierdzone przez starostę, który nie odniósł się do nich pozytywnie. To co mnie niepokoi to kwestia odwrócenia kierunku na ulicy Armii Krajowej na odcinku od Łopuskiego do Katedralnej, mówił podczas dzisiejszego spotkania zespołu zadaniowego Tomasz Tamborski.

Na spotkaniu obecna była Ewa Pełechata, która wyjaśniała wątpliwości związane z planem dotyczącym uspokojenia ruchu w centrum miasta, tłumacząc skąd odwrócenie ruchu. Wynika to z sugestii przedstawionej przez eksperta dr Michała Wolańskiego. Koncepcja była przez niego przedstawiana w lutym tego tego roku.

Starosta skrytykował także rozwiązania, które uniemożliwiłyby swobodne dojechanie do instytucji takich jak urząd czy muzeum.

W spotkaniu uczestniczyli także policjanci. Jak podkreślili, dla nich bardzo ważne jest oznakowanie. Bo nie sztuką jest nastawiać znaków.

Ostatecznie starostwo ma jeszcze przygotować uwagi techniczne co do samego oznakowania. Spotkanie w sprawie uspokojenia ruchu w centrum odbędzie się ponownie na początku lipca.

 

Komentarze  
-6 # Olo 2022-06-23 18:45
Kiedy wy w końcu dojżejecie po co dojerzdzać do starostwa hosso i in nych tych waszych głupot idźcie wzorem in nych miast tak ciężko ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # ? 2022-06-25 15:49
Aleś dojechał :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # Mieszkaniec 2022-06-25 06:51
Wiazd do centrum powinien być zamknięty już dawno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook