Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta radni niemal jednogłośnie przegłosowali projekt uchwały dotyczący podwyżki taryf za przejazd taksówkami na terenie Kołobrzegu. Teraz za przejechany kilometr zapłacimy nie 4, a 6 złotych.

To już druga podwyżka w tym roku dotycząca taksówek. W styczniu radni przegłosowali projekt uchwały dotyczący podniesienia stawek początkowych za przysłowie „trzaśnięcie drzwiami” w taksówce, z 6 złotych na 10. Podczas wczorajszej sesji radni głosowali nad projektem złożonym przez klub Kołobrzescy Razem i Nowy Kołobrzeg w sprawie zmiany opłaty za 1 km w taryfie zwykłej z 4 złotych do 6. Powód? Wzrost cen za benzynę oraz galopująca inflacja. Łukasz Zięba przypomina także, że dotychczasowa stawka była uchwalana w 2007 roku.

Radni niemal jednogłośnie przyjęli projekt uchwały. Przeciwny był tylko Jacek Woźniak. Jak mówił,  nie podoba mi się forma wypracowania tego stanowiska.

Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook