Kołobrzeg nawiąże współpracę partnerską z dwoma nowymi miastami – Pampatarem w Wenezueli oraz Larnaka na Cyprze. Tak zdecydowali radni podczas wczorajszej sesji, jednak tak jak przy miejscowości na Cyprze byli jednogłośni, tak przy mieście leżącym w Wenezueli, zdania były podzielone.

Współpraca z nowymi miastami ma na celu realizację wspólnych działań edukacyjnych, kulturalnych, sportowych i turystycznych. Jednak podczas dyskusji na sesji, przytoczono również sytuację polityczną, która ma miejsce w Wenezueli.

Należy tutaj  dodać, że taka współpraca miałaby się odbywać w formie online z wykorzystaniem platformy zoom. Ostatecznie radni przyjęli projekt uchwały 12 głosami.

Miasto jest także zainteresowane nawiązaniem współpracy z miastem Larnaka na Cyprze. Propozycja współpracy została zainicjowana przez władze samorządowe Larnaki, oraz przedstawicieli kołobrzeskich przedsiębiorców. W tym przypadku radni nie mieli wątpliwości i zagłosowali jednogłośnie za.

Komentarze  
+11 # holpol 2022-06-30 22:59
czy to poważne? :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # podatnik 2022-07-01 17:59
polecam wykłady z stosunków międzynarodowych, przestańcie ośmieszać inteligencję mieszkańców Kołobrzegu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook