Trwają prace modernizacyjne w Parku im. Jedności Narodowej w Kołobrzegu. Aktualnie wymieniana jest nawierzchnia na głównej alejce.

W ramach inwestycji – na głównej alejce położona zostanie granitowa kostka brukowa. Co ważne, jest to park zabytkowy, więc modernizacja tego miejsca wymagała decyzji konserwatora zabytków i dlatego właśnie, nie ma tam prowadzonych wykopów, a na istniejącej do tej pory nawierzchni mineralnej, położona zostanie granitowa kostka brukowa. Kostka została pozyskana odzysku. Jest cięta na pół i płomieniowana – dzięki temu wysoka temperatura powoduje, że nawierzchnia stanie się szorstka i nie będzie śliska. Prace są wykonywane ręcznie. Oprócz alejki, zagospodarowany zostanie także plac - ten będzie wyłożony kostką betonową.

Koszt inwestycji to blisko 844 tysiące złotych. Koniec inwestycji zaplanowano na 20 września. 

 

 

 

 

 

 

Komentarze  
-1 # Alfa 2022-07-08 20:13
Była betonoza a teraz brukoza. Poczekam do zimy i lodowej ślizgawki :-x
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook