W styczniu radni Rady Gminy podjęli uchwałę dotyczącą zmiany planu dla terenu położonego w Rościęcinie. Teraz zmiany w planie muszą zostać zaakceptowane przez kolejne instytucje. Po zakończeniu wszystkich prac proceduralnych budowa schroniska mogłaby się rozpocząć w przyszłym roku.

Budowa schroniska dla bezdomnych zwierząt to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w mieście. Pod uwagę branych było kilka lokalizacji, ale najmniej kłopotliwą okazała się działka położona w Rościęcinie. Lokalizacja ta była ściśle konsultowana z wójtem gminy. W styczniu radni Rady Gminy podjęli uchwałę dotyczącą zmiany planu dla tego terenu. Zmiany w planie mają pozwolić na lokalizację schroniska na działce o powierzchni 4,1 ha.

Zmiany w planie muszą zostać zaakceptowane przez kolejne instytucje. Te uzgodnienia powinny dotrzeć do urzędu gminy do końca lipca.

Teren ma obecnie przeznaczenie rolne, jest własnością Skarbu Państwa, a jego dysponentem jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Dla terenu w Rościęcinie mają zostać wprowadzone zapisy dotyczące tylko i wyłącznie możliwości posadowienia schroniska, następnie mają zostać dokonane podziały. Potem KOWR będzie mógł ogłosić przetarg na sprzedaż tej nieruchomości. To jedyna droga do nabycia jej przez miasto.

Na budowę nowego przytuliska cały czas czekają pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych. To kwota 3 milionów 700 tysięcy złotych, choć już wiadomo że na jego budowę potrzebne są większe środki. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook