Prezydent Miasta Kołobrzeg - Anna Mieczkowska przebywała w dniach sierpnia z oficjalną wizytą w mieście partnerskim Barth w Niemczech. Spotkanie to efekt zaproszenia kołobrzeskiej delegacji przez Burmistrza - Friedricha Carl Hellwig na uroczystości z okazji 27. edycji "Dni Żeglarstwa i Portu".

Barth jest miastem położonym w północno-wschodnich Niemczech, w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie, w powiecie Vorpommern-Rügen. Współpraca partnerska pomiędzy naszymi miastami trwa już ponad 21 lat i zaowocowała realizacją wielu projektów w obszarze żeglarstwa, edukacji i gospodarki morskiej. Do najważniejszych z nich zaliczyć można: "Zagospodarowanie portu jachtowego w Kołobrzegu", "Poprawę infrastruktury turystycznej nabrzeża rzeki Parsęty przy Latarni Morskiej w Kołobrzegu", czy "Budowę ścieżki rowerowej Ustronie Morskie - Kołobrzeg - Dźwirzyno oraz miasto Barth w ramach Międzynarodowej Trasy Rowerowej nr 10".

Nasze relacje opierają się na solidnych fundamentach przyjaźni i współpracy pomiędzy naszymi mieszkańcami. To właśnie z Barth przypłynęły do Kołobrzegu smocze łodzie, które uatrakcyjniają tradycyjne obchody Dni Miasta. To właśnie od naszego partnera z Mekleburgii - Pomorza Przedniego zaczerpnęliśmy pomysł organizacji wakacyjnej imprezy w jeździe rowerem po desce na wodzie.

 - Minione lata to także wiele wspólnych spotkań, konferencji, koncertów, z udziałem mieszkańców miasta Kołobrzeg, mieszkańców miasta Barth. Kontakty nawiązywała młodzież, seniorzy, rywalizowali sportowcy, poznawali się żeglarze, artyści, samorządowcy. Wspólne przedsięwzięcia przełożyły się na kontakty osobiste oraz przyjaźnie. Nie ma dziedziny życia społecznego, którego nie dotyczyłaby nasza współpraca. Z tego miejsca dziękuję wszystkim osobom, które aktywnie się w nią włączyły i kontynuują ją do dnia dzisiejszego - powiedziała Prezydent Anna Mieczkowska, otwierając wspólnie z władzami samorządowymi i zaproszonymi gośćmi imprezę żeglarską w Barth.

Podczas wizyty był również czas na poznanie atrakcji turystycznych miasta, wspólną wycieczkę statkiem oraz omówienie projektu "Active for All", dzięki któremu przy współpracy z gminą Kołobrzeg, partnerami ze Szwecji i Litwy będziemy się ubiegać o dofinansowanie z Programu Interreg Baltic Sea Region.

Komentarze  
+1 # aTomek 2022-08-10 10:44
Pojechali po instrukcje do Niemców bo Donald jest nieosiągalny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook