W tym roku, na kołobrzeskich ulicach nie jest może tłoczno, ale nie można też mówić, że jest pusto. Czy przyjezdnych jest mniej, niż w zeszłym roku? -  zapytaliśmy Mariusza Ławro – Prezesa  Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno - Uzdrowiskowego w Kołobrzegu.

Jak na razie trudno podać wymierne dane jak wygląda tegoroczny sezon, ponieważ statystyki zostaną podane jesienią, natomiast jak mówi Mariusz Ławro, z obserwacji można się pokusić o kilka wniosków. Na pewno mniej turystów, niz oczekiwali przedsiębiorcy branży hotelaskiej, pojawilo się w Kolobrzegu  wpierwszej połowie lipca. W drugiej połowie miesiąca, nastąpił chwilowy przypływ gości, związany przede wszystkim z odbywającymi sie w tym czasie festiwalami.

Można też zauważyć, że najwięcej jest turystów krajowych, a mniej grup zorganizowanych z Niemiec, ale za to więcej przyjeżdża turystów niemieckich indywidualnych oraz...Czechów. Mniejsza liczba odwiedzających z zagranicy może być spowodowana między innymi sytuacją za naszą wschodnią granicą. Jeśli chodzi o Polaków, w tym roku duża liczba osób wybiera kierunki zagraniczne.

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
-1 # Arek 2022-08-09 20:39
Przestańcie kłamać co powiedzieli to w km kołobrzeg czy Ci bogacze z choteli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # mieszkanka21 2022-08-10 16:20
A zapomniał Pan powiedzieć że jest sporo turystów z Ukrainy. I nie żartuję tu sobie ale mówię o turystach a nie uchodźcach. A jakimi furami podjeżdżają :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # holpol 2022-08-11 00:35
wzrost cen tworzy negatywną spiralę… wielkie brawo gastronomia i gmina....itd itd ...podnieść ceny o 50% i powiedz: inflacja.......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Wrocławianin 2022-08-12 09:43
Kiedyś spędzaliśmy nad polskim morzem 2-3 tygodnie w czasie wakacji, przez ten czas złapało się zawsze sporo słońca. Do tego lasy sosnowe, biały piach. Teraz to już zbyt drogie. Korzystamy we Wrocławiu z bardzo dobrej oferty półkolonii (dziecko aktywnie spędza czas za ok 750 zł za 5 dni), a nad morze jedziemy na tydzień za granicę.
Pozdrawiam Kołobrzeg, moje ukochane miasto, w którym spędziłem spory kawałek dzieciństwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook