Podczas wczorajszej Komisji Morskiej omawiano temat dotyczący remontu nabrzeża należącego do Marynarki Wojennej oraz pogłębienia toru wodnego. To problemy z którymi nie należy czekać, dlatego radni podjęli decyzję o sporządzeniu pism, które zostaną przekazane naszym lokalnym parlamentarzystom, a następnie do sejmu.

O potrzebie realizacji inwestycji, które pomogłyby w rozszerzeniu działalności kołobrzeskiego portu mówi się od dawna. W ubiegłym roku informowaliśmy, że Port Kołobrzeg nie został ujęty w Krajowym Planie Odbudowy i tym samym nie będzie mógł się ubiegać o środki finansowe na przeprowadzenie szeregu inwestycji, w tym długo wyczekiwanej przebudowy wejścia do portu. Podczas wczorajszej Komisji omawiano także temat dotyczący konieczności wykonania remontu nabrzeża znajdującego się po stronie zachodniej, należącego obecnie do Marynarki Wojennej.

Jak mówił podczas wczorajszej Komisji Artur Lijewski, Zarząd Portu byłby gotów przejąć nabrzeże od Marynarki Wojennej.

Dzisiaj Zarząd Portu Zarządza 40 procentami gruntów w obszarze granic portowych i ponad 65 procentami długości linii nabrzeża. Jak mówi prezes, Zarząd od lat dbał o to żeby wszystkie elementy dojazdowe związane z obsługą statków były cały czas zachowane i czynne. Dlatego w momencie kiedy wybuchła wojna w Ukrainie, port mógł tak szybko zareagować i zorganizować przeładunki kukurydzy.

Port Kołobrzeg ma ogromny potencjał, który jeżeli zostanie dobrze wykorzystany przyniesie wiele korzyści nie tylko dla miasta, ale i regionu. Stąd zdecydowanie największą i najważniejszą inwestycją prorozwojową, jest dokończenie przebudowy wejścia do portu, aby mogły tu wpływać większe jednostki.

Wartość inwestycji związanej z przebudową wejścia do kołobrzeskiego portu oraz remontem nabrzeża to około 50 mln złotych. Inwestycja znacznie zwiększyłaby potencjał portu, a tym samym naszego miasta. Dlatego radny Krzysztof Plewko postanowił zaprosić lokalnych parlamentarzystów na posiedzenie wczorajszej Komisji Morskiej, aby sprawa ta mogła trafić do sejmu i w końcu zostać rozpatrzona pozytywnie. Na spotkaniu obecny był Marek Hok i Janusz Gromek. Czesław Hoc się nie pojawił.

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+9 # Ktos23 2022-08-09 17:50
A port rybacki.
Dzialki sprzedane pod apartamentowce
- Baltycka i in

Glupota sprzedawac strategiczne dialki.

Zakaz zabudowy w okolicach Baltyckiej !!!
i nowe kanaly portowe !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # podatnik 2022-08-09 17:51
mrzonki, teren paktu NATO, ale bajki można do sejmu pisać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # general 2022-08-10 07:30
Ta, bo NATO interesuje jakis kawalek zniszczonego nabrzeza w kolobrzegu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Mędrcy z Kołobrzegu 2022-08-11 15:23
Zebrał się "kwiat" kołobrzeskiej myśli o innowacyjnej przedsiębiorczości na miarę potrzeb miasta w XXI wieku - już się zaczynam bać !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Kg 2022-08-13 20:24
Nie wierzę. Nauczyciel, lekarz, policjant zabierają się za remont portu. Przecież oni się na tym nie znają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn