Za nami pierwsza połowa wakacji, ale jeszcze sporo możliwości i okazji do wypoczynku nad wodą przyniesie zbliżający się długi sierpniowy weekend. Policja i ratownicy apelują żeby zadbać o bezpieczny wypoczynek, stosując się do podstawowych zasad. 

Należy przestrzegać kilku prostych zasad, by cieszyć się przyjemnym i bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą:

– korzystać tylko z kąpielisk strzeżonych,

– przestrzegać regulaminu kąpieliska, stosować się do uwag i zaleceń ratownika

– poznać swoje możliwości pływackie i nie przeceniać ich

– na łódce, kajaku czy rowerze wodnym używać kamizelki ratunkowej

– nie skakać „na główkę” w nieznanym miejscu! Grozi to kalectwem!

– po dłuższym opalaniu nie skakać do wody. Dzięki temu uniknie się wstrząsu termicznego, którego organizm bardzo nie lubi. 

Sytuacja, która również stwarza bardzo dużo niebezpieczeństwa na plaży jest alkohol. Wielu turystów, mimo zakazu, wnosi na plażę napoje zawierające procenty. Ratownicy apelują aby nigdy nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu.

Jednym z większych problemów są także plażowicze którzy mimo wielu próśb i zakazów, nadal lubią robić sobie zdjęcia na falochronach.

Kolejnym problemem jest kwestia opieki nad dziećmi. Wielu turystów przyjeżdża wypoczywać nad morze ze swoimi pociechami. Niestety bardzo często zdarzają się sytuacje, kiedy w chwilach nieuwagi opiekunowie wielokrotnie tracą z oczu swoje dzieci i dochodzi do zaginięć. W razie zaginięcia dziecka należy zgłosić się do ratownika przy najbliższej wieży.

Należy również pamiętać, że biała flaga zezwala na kąpiel w morzu, czerwona bezwzględnie zakazuje. Kąpać możemy się na odległość boi, czerwonej  - dla osób nie umiejących pływać lub żółtej – dla pływających.

Aktualnie nad naszym bezpieczeństwem czuwa 55 ratowników, na 11 wieżach.

W razie zauważonego niebezpieczeństwa zawsze można posłużyć się numerem alarmowym 112

Kąpieliska są strzeżone w godzinach od 10 do 18, natomiast od godziny 18 do 22 plaże są patrolowane. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook