Policjanci ruchu drogowego każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem uczestników dróg powiatu kołobrzeskiego, a także nad jego porządkiem. Niejednokrotnie ich uwaga skupia się na wybranej grupie użytkowników dróg.

Przykładem są działania NURD, które skierowane są na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Kołobrzescy policjanci z wydziału ruchu drogowego egzekwowali prawidłowe korzystanie z dróg przez pieszych i rowerzystów. Sprawdzali także sposób przekraczania jezdni, chodzenie jej właściwą stroną przy braku chodników i przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych. W trakcie działań stróże prawa odnotowali 20 wykroczeń popełnionych przez kierujących jednośladami, którzy w związku z tym zostali ukarani mandatami karnymi. Podczas trwania kontroli mundurowi również edukowali w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przypominali obowiązujące przepisy dotyczące ruchu pieszych i przemieszczania się rowerem.

Komentarze  
+1 # Bip 2022-08-11 15:49
Jak pieszy może nieprawidłowo korzystać z chodnika?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # Spaniel 2022-08-12 08:15
Przekroczenie predkosci, zle parkowanie, brak oswietlenia i niesygnalizowanie zmiany kierunku chodzenia? :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn