Dzisiejszej nocy kołobrzescy strażacy w ramach modułu GFFFV Szczecin zostali zadysponowani do pomocy przy gaszeniu pożarów lasów, panujących na południu Francji.

Siły i środki z KP PSP w Kołobrzegu wchodzące w skład modułu do gaszenia pożarów lasów z ziemi, z użyciem pojazdów to:

- mł. kpt. Smołuch Roman,

- mł. ogn. Pluta Dawid,

- sekc. Hładuń Szymon

- ciężki samochód ratowniczo- gaśniczy GCBA8,5/60.

W godzinach nocnych Komenda Główna PSP postawiła w stan gotowości dwa moduły GFFFV, które zostały wysłane z pomocą do południowo-zachodniej Francji, gdzie w departamencie Żyronda (fr. Gironde) płoną lasy. Ogień objął swoim zasięgiem teren o powierzchni ponad sześciu tysięcy hektarów. Z zagrożonych obszarów ewakuowano już kilka tysięcy osób. Do tej pory ogień zniszczył kilkadziesiąt domów mieszkalnych. Jeden strażak został poważnie ranny.

Do pomocy w walce z żywiołem skierowane zostały dwa moduły gaśnicze GFFFV (Ground Forest Fire Fighting using Vehicles) z województw zachodniopomorskiego i dolnośląskiego, w liczbie 49 samochodów ratowniczo-gaśniczych i blisko 150 strażaków. Moduły te przeznaczone są do gaszenia pożarów lasów na dużych obszarach i są samowystarczalne - poza typowym sprzętem gaśniczym, używanym przy pożarach lasów strażacy dysponują też zapleczem logistycznym: namiotami, kuchnią polową, centrum łączności i wszystkim, co potrzebne jest do rozbicia tymczasowej bazy strażaków w miejscu prowadzonych działań.

Foto i info: FB KPPSP w Kołobrzegu oraz gov.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook