29 lipca na budynek Urzędu Skarbowego przewróciło się drzewo. Obecnie na tym odcinku ulicy Armii Krajowej prowadzony jest gruntowny remont drogi. Teraz trwa postępowanie wyjaśniające.

W ubiegłym tygodniu prezydent zwróciła się z pismem do starosty informującym o wywrocie drzewa z gatunku lipa szerokolistna, w związku z prowadzonymi na ulicy Armii Krajowej pracami budowlanymi. Drzewo przewróciło się na budynek Urzędu Skarbowego. W wyniku zdarzenia w budynku urzędu uszkodzone zostały okna i powybijane szyby. Nikomu nic się nie stało. Teraz starostwo prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające, aby dokładnie zbadać wszystkie okoliczności sprawy.

Czy drzewo zostało uszkodzone przez toczące się na ulicy Armii Krajowej prace budowlane dowiemy się po zakończeniu postępowania, które może potrwać nawet dwa lub trzy miesiące. Jak mówi Katarzyna Domańska sposób naliczenia kary pieniężnej ustala się w wysokości dwukrotnej opłaty za usunięcie drzewa.

Przykładowy sposób wyliczenia kary za zniszczenie drzewa: obwód pnia drzewa mierzonego na wysokości 130 cm razy stawka opłaty określona na podstawie rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 3 lipca 2017 roku i to razy dwa. Jednak w zgłoszeniu prezydent nie podała obwodu pnia drzewa, które przewróciło się na Urząd Skarbowy. Po wyliczeniu, w tym przypadku kara może wynieść 10 tysięcy 200 złotych. A czy badany jest stan pozostałych drzew, które rosną wzdłuż Armii Krajowej, w obrębie prowadzonej inwestycji? Jak mówi Katarzyna Domańska, jest to zadanie właściciela nieruchomości, czyli miasta.

Komentarze  
+3 # Obcokrajowiec 2022-08-11 17:20
Jedna firma remontuje wszystkie drogi jednej drogi nie pokończyli a inne zaczynają a co ścieżka rowerową do oczyszczalni ścieków w Grzybowie co ze starą stolarniaą na ulicy pomorskiej brakuje placów zabaw żlbbrakuje drzew żłobkuw żłobek proponuje zrobić za fregatą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # wiemy jak to działa 2022-08-11 18:57
1- dziesięć tysięcy dwieście złotych szef tej ekipy nosi w jednej kieszeni na bardzo drobne wydatki. 2- ten wykonawca musiał by mieć na sumieniu zburzenie połowy domów stojących przy ulicy Armii Krajowej, to może komisja ze Starostwa stwierdziła, by jakieś jego drobne niedopatrzenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Zkl 2022-08-12 00:11
Drzewa się wywracają bo obniża się poziom wód w Kołobrzegu i wokół. Teren jest wysuszany na potrzeby budownictwa i deweloperów i objawia się to wywracaniem drzew.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # mieszkanka21 2022-08-12 07:41
A może po prostu korzenie zostały za mocno podcięte? I to samo grozi pozostałym drzewom? Pamiętam jak nie tak dawno temu za wycięcie , zniszczenie drzewa płaciło się nawet pół miliona zł. Wstrzymywane były budowy czekając na możliwość wycięcia paru drzew, płaciło się ogromne kwoty i do tego trzeba było nasadzać drzewa w innym wskazanym miejscu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn