W południe przed Ratuszem zgromadzli się przeciwnicy PiS. Około stu osób wzięło udział w demonstacji Komitetu Obrony Demokracji. Na miejscu pojawili się też zwolennicy partii rządzącej. Tych było jednak zdecydowanie mniej. Doszło do niewielkich przepychanek, głównie słownych. 

 

Pierwsza w Kołobrzegu manifestacja sprzeciwiająca się działaniom rządu odbyła się w sobotę, w samo południe. Na placu przed ratuszem zgromadziły się osoby, ktore nie zgadzają się działanimi PiSu. Mówią o mediach publicznych, Trybunale Konstytucyjnym czy inwigilacji przez służby. 

W tym samym miejscu pojawiły się osoby o odmiennym zdaniu. Grupka kilku osób z Kołobrzegu stała z boku i obserwowała KOD. Na miejse przyjechali też zwolennicy PiSu z innych miejscowości. Ci z kamerką i transparentami z napisami min  "Prezes T.K (Towarzystawa Kolesi)" czy "Nowoczesna Patologia Obywatelska" głośno wyrażali swoje zdanie na temat i wcześniejszych rzadów i demonstrujących. Ci z kolei nie byli im dłużni. Doszło do niewielkich przepychanek. Transparent z napisem o TK zostałał odebrany przeciwnikom KODu. Ich megafon uszkodzono. 

Manifestacja KODu trwała kiladziesiąt minut. Odśpiewano hymn, były przemówinia organizatorów i uczestników, co chwila można było usłyszeć okrzyki "Demokracja". "Demonkrancja" to z kolei wykrzykiwał przebrany za sędziego TK, przeciwnik KODu.

Demonstrację zabezpieczała Policja.

Więcej w tym temacie w poniedziałek na antenie Telewizji Kablowej Kołobrzeg  

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook