Od wielu lat Policja Zachodniopomorska wspólnie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Szczecinie podejmują inicjatywy profilaktyczne pod nazwą „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”.

Jedno z planowanych spotkań odbyło się na kołobrzeskiej plaży wraz z funkcjonariuszami tutejszej jednostki i pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kołobrzegu. Na plaży zorganizowano wspólne spotkanie edukacyjne z mieszkańcami i turystami. Policjanci wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kołobrzegu promowali zdrowy styl życia, unikanie zagrożeń i przeciwdziałanie ryzykownym zachowaniom wśród dzieci i młodzieży. Szczególnie istotne było informowanie odbiorców o odpowiedzialności prawnej w obszarze problematyki narkotykowej, przestrzeganie przed ryzykownymi zachowaniami i zachęcanie młodych słuchaczy do życia z dala od wszelkich używek. Na miejscu uczestnicy mogli skorzystać z narko i alko-gogli, które symulują stan nietrzeźwości lub użycia środków zabronionych oraz mieli możliwość zmierzenia ciśnienia krwi.

Komentarze  
+2 # Marian 2022-08-16 11:20
Jedynym zagrożeniem na plaży są ludzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook