Kołobrzescy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, którego pojazd nie miał tablicy rejestracyjnej. Okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, a jednoślad, którym się poruszał nie posiada nawet aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia.

Jakby tego było mało, kierowca był pijany - miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu podczas patrolu zauważyli w m. Gościno motocyklistę, który jechał bez tablicy rejestracyjnej. Mężczyzna niezwłocznie został zatrzymany do kontroli drogowej. Gdy tylko zdjął kask funkcjonariusze poczuli silną woń alkoholu. Kierujący przyznał, że pił, co z resztą potwierdziło badanie stanu trzeźwości wykazując ponad 1,4 promila.

Motocykl, którym poruszał się 39-latek nie posiadał wymaganych badań technicznych ani ubezpieczenia OC. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych ujawniono, że mężczyzna nie ma żadnych uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierującemu, za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi wysoka kara grzywny, zakaz sądowy, a nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat. Za pozostałe naruszenia przepisów prawa wobec 39-latka skierowano wniosek o ukaranie do kołobrzeskiego sądu.

Komentarze  
+2 # mada 2022-08-16 18:48
no to se pojechal!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Kg 2022-08-16 21:39
Tak się jeździ na wiochach a ten akurat wpadł.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn