W niedzielę, pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego odbyły się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego obchodzonego 15 sierpnia.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Zostało ono wprowadzone ustawą Sejmu z dnia 30 lipca 1992 r. Kołobrzeskie obchody rozpoczęły się już tradycyjnie mszą świętą, po której nastąpił przemarsz pod Pomnik Marszałka, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości, podczas których żołnierzom wręczone zostały odznaczenia, awanse oraz wyróżnienia.

Tradycyjnie też, odczytano Apel Pamięci, a żołnierze 8 Batalionu oddali salwę honorową, po której zaproszeni goście i delegacje złożyli kwiaty pod pomnikiem. Po obchodach rozpoczął się piknik wojskowy, podczas którego wystąpiły wokalistki studia wokalnego klubu 8 Batalionu Remontowego, chór Kombatant i zespół Retrowianki. Można było również zobaczyć sprzęt wojskowy i zjeść grochówkę.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook