Niebawem minie szósta doba odkąd nasi strażacy wyjechali z misją do Francji i trzecia doba działań przy gaszeniu tamtejszych pożarów. Moduł GFFFV Poland oraz siły z innych państw, które uczestniczą w działaniach na terenie Francji stacjonują w okolicy miejscowości Hostens, w dystrykcie Gironde.

W tymże dystrykcie prowadzone są głownie działania sprzymierzonych sił w walce z ogniem. Codziennie rano podczas odprawy, przydzielane są zadania, które są realizowane skrupulatnie w przeciągu dnia. Jak relacjonują nasi koledzy działania wymagają dużego nakładu sił i cierpliwości ze względu na panująca suszę oraz niekorzystny teren – duże połacie torfowisk, głębokie dziury, łamiące i przewracające się drzewa - to wszystko sprawia, że działania nie należą do najłatwiejszych. Jednak, jako formacja niejednokrotnie wykazała, że żadne działania nie są im straszne i tym razem jest podobnie. Wszystkim życzymy wytrwałości i szybkiego powrotu do domu.

 

Foto i info: FB KPPSP w Kołobrzegu

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook