Do magistratu wpłynęły dwie oferty w przetargu na rozbudowę żłobka „Krasnal”. Teraz trwa ich weryfikacja.

Na początku lipca miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę żłobka „Krasnal”. Do urzędu wpłynęły dwie oferty, jedna na kwotę ponad 11 milionów 700 tysięcy złotych, druga o blisko milion więcej. Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Janusz Strucki poinformował, że rozbudowa żłobka może kosztować nawet 10 milionów. Mimo, że rozbudowa żłobka będzie kosztowała więcej niż początkowo zakładano to miasto zapowiedziało, że zostanie ona zrealizowana. Inwestycja w kwocie 2 milionów złotych jest także dofinansowana ze środków zewnętrznych. Teraz trwa weryfikacja ofert złożonych w przetargu. Jeżeli uda się wyłonić wykonawcę, będzie on miał 440 dni na wykonanie inwestycji.

Przypomnijmy. Rozbudowa żłobka ma polegać na dobudowaniu budynku z tyłu istniejącego żłobka. Ma to być budynek dwukondygnacyjny. Mają się w znaleźć m.in. cztery duże sale z sypialniami i węzłami sanitarnymi. W tej chwili do kołobrzeskiego żłobka uczęszcza około 120 maluchów. Rozbudowa żłobka oznacza dodatkowych 100 miejsc. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook