Dzisiaj odbyło się ostatnie posiedzenie Komisji Doraźnej ds. Opracowania Zasad Wznoszenia Pomników. Podczas spotkania wypracowano wniosek dotyczący powstania przy prezydencie miasta specjalnego zespołu ds. pomników i miejsc upamiętniających.

Komisja Doraźna ds. Opracowania Zasad Wznoszenia Pomników na terenie miasta powstała w odpowiedzi na zamieszanie dotyczące usytuowania wśród Dębów Katyńskich głazu z tablicą upamiętniającą Ofiary Katynia, Charkowa, Tweru i innych miejsc kaźni Polaków przy Skwerze Pionierów. Podczas dzisiejszego, ostatniego już posiedzenia Komisji, wypracowano wniosek dotyczący powstania przy prezydencie miasta specjalnego zespołu ds. pomników i miejsc upamiętniających., który ma pomóc uniknąć w przyszłości tego typu sporów.

W zespole ds. pomników i miejsc upamiętniających., który ma funkcjonować przy prezydencie   mieliby się znajdować m.in. architekt miejski, ogrodnik miejski, przedstawiciel Muzeum Oręża Polskiego, organizacje pozarządowe i miejski konserwator zabytków.

Jak mówiła podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Ewa Pełechata, ważną kwestią jest to, żeby wnioskodawca, który chce postawić pomnik wskazał jak powinien być zagospodarowany obszar wokół.

Zespół ds. pomników i miejsc upamiętniających zostanie powołany najprawdopodobniej we wrześniu.

Komentarze  
+5 # Observer 2022-08-18 08:20
A Pani Prezydent gdzie? Kupiła nowy kapelusik?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Lopez 2022-08-18 08:40
Cytuję Observer:
A Pani Prezydent gdzie? Kupiła nowy kapelusik?


u przyjaciół w Kapadocji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Pau 2022-08-18 23:21
Cytuję Lopez:
Cytuję Observer:
A Pani Prezydent gdzie? Kupiła nowy kapelusik?


u przyjaciół w Kapadocji

Nie dałaby rady, nie zna języków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook