Miasto dołączyło do projektu Active for All – programu, który ma na celu włączenie osób z niepełnosprawnościami i seniorów do uprawiania aktywnej turystyki.

Active for All – to modelowy projekt mający na celu włączenie osób z niepełnosprawnościami i seniorów do uprawiania turystyki aktywnej. Projekt zakłada utworzenie specjalnej aplikacji z informacją o dostępności obiektów hotelarskich, gastronomicznych, atrakcji turystycznych, plaż, kąpielisk dla osób z różnym rodzajem niepełnosprawności, szkolenia animatorów czasu wolnego i przewodników turystycznych, zakupu sprzętu sportowego m.in. rowerów elektrycznych, amfibii, sprzętu wodnego w celu łatwiejszego dostępu do wszelkich form rekreacji ruchowej, a także wykonanie drobnych inwestycji w obszarze zagospodarowania zejść na plażę i dostępu do kąpielisk morskich. O środki finansowe na jego realizację członkowie projektu będą wspólnie aplikować do Programu Interreg Baltic Sea Region.  

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn