W kwietniu rozpoczęły się prace przy przebudowie placu zabaw przy ulicy Dubois. Inwestycja miała się zakończyć do 9 lipca, ale wykonawca zwrócił się do miasta z prośbą o przesunięcie terminu do końca lipca. Prace jednak wciąż się nie zakończyły. Powodem jest brakująca zabawka, ale co ważniejsze na placu trwają poprawki tych już zamontowanych.

Zmiany na placu zabaw przy Dubois już widać, ale końca tej inwestycji już nie. Plac miał być gotowy 9 lipca, ale wykonawca zwrócił się z prośbą o przesunięcie terminu do końca lipca. Niestety tyle nie wystarczyło. I nie chodzi już tylko o brakującą zabawkę, która według wykonawcy miałaby się pojawić dopiero w październiku. Teraz należy poprawić te, które już zamontowano.

Kolejną kwestią, jak mówi Ewa Pełechata, jest posiana trawa, która w tej chwili bardziej przypomina chwasty.

Po wprowadzeniu wszystkich poprawek miasto odda do użytku część placu, a drugą odgrodzi do czasu aż przyjdą brakujące elementy.

W związku z tym, że wykonawca spóźnia się z realizacją inwestycji, a tym samym nie wywiązuje z umowy, miasto nalicza kary umowne.

Przypomnijmy. Nowy plac ma być bardzo kolorowy. Wszystkie nowe zabawki wykonane są z drewna, dokładnie z robinii akacjowej. Wzdłuż całej zabytkowej ulicy Dubois zostaną usunięte stare krzewy, które sa przerośnięte, a w ich miejscu pojawią się nowe nasadzenia. Miasto podkreśla, że podczas inwestycji nie zostały usunięte żadne drzewa ani krzewy. Będzie także nowe oświetlenie. A kiedy zobaczymy finał tej inwestycji? Tego dokładnie nie wiadomo.

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+19 # Dorota65 2022-08-20 06:29
Te "stare krzewy " mają swój urok. Sadzenie wszystkiego pod linijkę nie zawsze jest ładniejsze od poprzednich nasadzeń. Jeszcze do dzisiaj nie mogę pogodzić się z likwidacją "starego" jakże pięknego klombu przy fontannie który zastąpiła kostka brukowa . Ponoć miało być więcej miejsca na imprezy plenerowe których nikt tam nie widzi :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+15 # Bip 2022-08-20 09:12
Sypie się pani Ani lansik...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-13 # Wiola 2022-08-20 13:07
Na zdjęiach wygląda to rewelacyjnie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Mieszkaniec 2022-08-20 19:46
Po co to przebudowywać? Był plac nikomu nie przeszkadzało, a teraz zrobili nie wiadomo co niby zjeżdżalnia niby drabinki , zjeżdżalnia która wylatuje prosto w drzewo . Porażka i żenada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # aTomek 2022-08-21 08:14
Kolejna "wspaniała" inwestycja kołobrzeskiego magistratu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # orety 2022-08-21 09:17
To nie jest plac zabaw dla dzieci tylko plac lansu dla "prezydentek". Za te pieniądze można było zrobić naprawdę plac z prawdziwego zdarzenia, a tak jest coś, co ma wyglądać, a nie służyć mieszkańcom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Sandra123 2022-08-22 08:05
A wczoraj przechodziłam obok Ogródka Jordanowskiego. Obraz delikatnie mówiąc nieciekawy. Górka stwarzająca poważne zagrożenie dla dzieci, stercząca na niej czarna siatka w którą łatwo zahaczyć nogą i wypadek gwarantowany. Przed ogrodzeniem od strony ul. Unii Lubelskiej resztki -2 kępki starego żywopłotu i chwasty zamiast pasu trawnika. A szkoda bo piękny teren ale zaniedbany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook