Zgodnie z ustawą wczoraj miasto powinno wypłacić pierwsze dodatki węglowe. Ale rząd jeszcze nie przekazał nam pieniędzy na ten cel, mówiła podczas wczorajszej konferencji prasowej Anna Mieczkowska.

Przypomnijmy. Od 17 sierpnia 2022 r. gospodarstwa domowe, których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel lub paliwa węglopochodne zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego, mogły składać wnioski o rządowe wsparcie w wysokości 3 tys. zł. Jak poinformowała podczas wczorajszej konferencji prasowej Anna Mieczkowska już 18 sierpnia do urzędu wpłynęły pierwsze wnioski. I zgodnie z ustawą te pieniądze powinny już zostać wypłacane, ale rząd wciąż nie przekazał środków na ten cel.

Ustawodawca wydłużył termin do 60 dni przekazywania dodatków, ustawa jest już podpisana przez prezydenta, ale nie jest jeszcze opublikowana. Czekamy na opublikowanie tej ustawy, czekamy na pieniądze od wojewody, a mieszkańcy czekają na pieniądze, żeby mogli kupić węgiel, bo tego węgla po prostu nie ma, a jego cena rośnie, mówi Anna Mieczkowska.

To jest absolutnie nie do przyjęcia i to jest bardzo niepokojące, mówił podczas konferencji Janusz Gromek.

Według Marka Hoka ustawa o dodatku węglowym to ustawa dzieląca Polaków, bo wiele osób korzysta jeszcze z innych źródeł ogrzewania.

Prezydent zapewniła, że jak tylko pieniądze wpłyną, przewodniczący Rady Miasta zwoła sesję nadzwyczajną, żeby dodatek węglowy jak najszybciej trafił do mieszkańców. 

Poniżej relacja z całej konferencji prasowej.

Komentarze  
-2 # Kg 2022-09-20 14:46
Może warto złożyć formalne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę tych osób, które powinny już otrzymać ten dodatek. Takie zawiadoniienie zaadresować do prokuratury Krajowej i powiadomić komisję europejska ds praworządności.
Tekturowe państwo za sprawą 73 latka z Żoliborza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+14 # Piąta Kolumna 2022-09-20 20:08
Jak przedstawiciele totalnej opozycji zaczynają interesować się pieniędzmi Polaków , to odruchowo zaczynam się o nie bać .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-6 # Pisior 2022-09-21 11:12
Ja się boję, gdy pisiory biorą się za rządzenie. Węgla nie ma, prąd drogi a pieniędzy na dodatki węglowe pusowski wojewoda do tej pory nie przelał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Zenek 2022-09-20 21:51
Jak rząd łaskawie da, to ludzie dostaną kasę na węgiel. A za rok moradziecki wprowadzi węgiel i prąd na kartki ku uciesze JarosŁawki z Żoliborza ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # holpol 2022-09-22 22:46
PO propaganda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook