Dobiegła końca największa w historii Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu inwestycja. Wykonano wszystkie z zaplanowanych robót. Infrastrukturalne zmiany były możliwe dzięki ogromnemu wsparciu funduszy europejskich. Wczoraj odbyło się oficjalne podsumowanie inwestycji.

Inwestycja, podzielona na kilka etapów, trwała od 2018 roku. W tym czasie poszerzono podjazd dla karetek, rozbudowano aptekę szpitalną, przebudowano Szpitalną Izbę Przyjęć oraz wejście do lecznicy, zmodernizowano Laboratorium Analityczne i Mikrobiologiczne, Centralną Sterylizatornię, a także Centrum Diagnostyczno-Obrazowe.

Koszt prac wyniósł blisko 50 mln zł. Prawie 40 mln zł w tej kwocie stanowiły środki unijne, które Urząd Marszałkowski przeznaczył z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Poniedziałkowe spotkanie było także okazją do wręczenia Odznak Honorowych Gryfa Zachodniopomorskiego dla zasłużonych medyków kołobrzeskiej lecznicy. To wyróżnienia za walkę z pandemią COViD-19. Otrzymało je 8 osób.

izba 1

izba 2

izba 3

izba 4

izba 5

Komentarze  
+4 # aaa 2022-09-21 09:09
Mamy 2 posłów - lekarzy, jeden z partii rządzącej, drugi z opozycji - bez znaczenia która partia rządziła, a która była w opozycji, w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Przy takim zapleczu politycznym nasz szpital powinien być najlepszy w kraju.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook