W dniach 16-22 września 2022 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzone są akcje pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego).

Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). W dniach 16-22 września obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności. W ramach akcji „Road Safety Days” funkcjonariusze z całej Europy mobilizują siły, by poprzez wzmożony nadzór nad zachowaniem kierowców zapobiegać tragicznym w skutkach zdarzeniom drogowym.

Kołobrzescy policjanci wzorem lat ubiegłych dołączyli do akcji i prowadzą działania na drogach powiatu kołobrzeskiego. Wzmożone kontrole, pomiary prędkości i nadzór w rejonach w których dochodziło do wypadków drogowych ukierunkowane są przede wszystkim na dążenie do założeń zgodnych z wizją zero – ZERO ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Dodatkowo funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu w ramach promowania bezpiecznych zachowań na drodze prowadzą akcje edukacyjno-profilaktyczne z dziećmi. Uczą i przypominają jak bezpiecznie przechodzić przez pasy i zwracać szczególną uwagę na pojazdy znajdujące się w pobliżu przejścia dla pieszych. Policjanci w ramach akcji rozdają także elementy odblaskowe.

Komentarze  
+2 # Pol 2022-09-20 15:29
Sytuacja na dolnej fotografii, na przejściu dla pieszych na pewno nie powinna być wzorcem do naśladowania. Dzieci zagęszczone na chodniku i stojące w grupie na krawężniku stanowi zagrożenie popchnięcia i wpadniecie na jezdnie. Żadnych kamizelek, odblasków czy innych sygnalizatorów.
Chyba Panie Policjantki z KPP Kołobrzeg nie były na wszystkich wykładach na szkole RD.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn