Wczoraj w Regionalnym Centrum Kultury rozpoczął się Festiwal TransPort Literacki 27. Spotkania z literaturą w ramach wydarzenia potrwają do niedzieli.

Od wczoraj Kołobrzeg stał się stolicą literatury. Wszystko za sprawą Festiwalu TransPort Literacki 27. Festiwal ten, dawniej znany jako Fort, Port i Stacja Literatura, po 25 latach obecności na Dolnym Śląsku przeniósł się na Pomorze Zachodnie. 

Podczas pierwszego dnia wydarzenia publiczność wysłuchała eseju o znaczeniu słowa TRANS, a także uczestniczyła w spotkaniu poetów polskich i ukraińskich. Nie zabrakło także czytania wierszy na żywo, oraz dyskusji o wojnie w Ukrainie.

Podczas wczorajszego wydarzenia dużym zainteresowaniem cieszyła się specjalnie uruchomiona na tę okazję księgarnia z licznymi nowościami literatury pięknej.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn