We wrześniu miasto podpisało umowę na rozbudowę miejskiego żłobka. Prace już trwają. Na wykonanie inwestycji, wykonawcy mają 450 dni od dnia podpisania umowy.

Na terenie przy żłobku trwają już zaawansowane prace. Za pomocą widocznej na zdjęciu wiertnicy wykonane zostały kolumny betonowe w gruncie – po wywierceniu otworów wpompowany w nie został beton. Z kolei w betonie zamontowano kształtowniki stalowe, które w następnym etapie zostaną powiązane z fundamentami budynku. Na placu budowy czekają już pręty zbrojeniowe. W przyszłym tygodniu wykonawca będzie z nich przygotowywał zbrojenie do ław tworzących ruszt fundamentowy budynku. 

Przypomnijmy. Inwestycja polega na rozbudowie oraz przebudowie istniejącego budynku żłobka wraz z zagospodarowaniem terenu.  W związku ze zwiększeniem liczby dzieci rozbudowana zostanie kuchnia główna w istniejącej części budynku oraz przeniesiona kuchnia mleczna do pomieszczeń w nowym budynku. W ramach zadania wykonane zostanie ogrodzenie i przyłącza. Znajdzie się tu również plac zabaw. Co ważne prace przy przebudowie nie będą utrudnieniem.

Łączny koszt inwestycji to ponad 11 milionów 700 tysięcy złotych.

Dofinansowanie z  Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wynosi 2 mln złotych.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn