Kołobrzescy policjanci zaopiekowali się potrąconym psem. Czworonóg wystraszony i ranny leżał na poboczu drogi. Funkcjonariusze ogrzali go i przekazali schronisku dla zwierząt REKS w Kołobrzegu. Jego stan wymaga operacji i decyzji właściciela.

Do dyżurnego kołobrzeskiej jednostki trafiło zgłoszenie dotyczące potrąconego psa w miejscowości Skrzydłowo. Na miejsce niezwłocznie udali się funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kołobrzegu, gdzie na poboczu drogi zauważyli ciemny kształt przypominający psa. Zatrzymali pojazd w bezpiecznej odległości i ostrożnie podeszli do zwierzęcia. Czworonóg wyglądał na zmarzniętego i zagubionego ale przede wszystkim był bardzo wystraszony. Policjanci zwrócili uwagę na to, że pies nie może chodzić ponieważ jego tylna łapa była najprawdopodobniej połamana. W związku z tym, z dużą ostrożnością i delikatnością przenieśli psa do radiowozu i tam ogrzali oraz napoili. Pies został przekazany schronisku dla zwierząt REKS w Kołobrzegu.

Zwierzę doznało wielu urazów, ma popękane kości kończyn i wybity staw. Jego właściciel powinien jak najszybciej zgłosić się do schroniska dla zwierząt REKS w Kołobrzegu, ul. 6 Dywizji Piechoty 60, tel. 668 294 373.

Komentarze  
+5 # dla dzieci dobra 2022-12-07 12:09
Niby drobny gest
Bardzo jednak wymowny

Dzięki Wam Panowie Policjanci :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Telma 2022-12-07 21:46
Dziękuję za zareagowanie troską i empatią dla bezbronnego stworzenia. Oby gesty dobroci nie ustawały a ł się w tym naszym coraz bardzie dziwnym świecie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn