Blisko 900 tysięcy sprzedanych biletów i prawie 6 tysięcy sprzedanych abonamentów – Komunikacja Miejska podsumowała strefy płatnego parkowania za 2022 rok.

Aktualnie w mieście mamy 2 strefy płatnego parkowania - strefę A, obejmującą strefę uzdrowiskową oraz strefę B znajdującą się w centrum miasta. Poza strefami miejskimi Komunikacja Miejska administruje również parkingi prywatne, jak i te zlecone przez Urząd Miasta tj. przy ulicy Kasprowicza i przy Amfiteatrze. 

W 2022 roku Komunikacja Miejska sprzedała blisko 900 tysięcy biletów parkingowych za kwotę ponad  4,5 mln zł. Jak wynika ze statystyk, kierowcy najczęściej parkowali na parkingu przy Hali Milenium (ponad 74 tys. biletów). Na dalszych miejscach uplasowały się parkingi: Mazowiecka Park (prawie 15 400), parking Amfiteatr (ponad 11 tys.) oraz parking Unii Lubelskiej i Solna (ponad 10 tys. na każdym z nich).

W ubiegłym roku spółka sprzedała 5881 abonamentów na kwotę ponad 480 tysięcy złotych. Najwięcej sprzedano abonamentów 30-dniowych w ramach KKM.

Jeśli chodzi o opłaty dodatkowe tj. za brak biletów to najwięcej wystawiono ich w strefie A - 11 028 oraz na Parkingu przy Hali Milenium - 2895. Łącznie wystawiono 20 745 wezwań do zapłaty. Przypomnijmy, mandat za brak biletu to 250 złotych, jeżeli uiścimy opłatę w ciągu 7 dni, kwota zmniejszy się o połowę.

Komentarze  
+1 # iks iks 2023-01-26 09:33
To może teraz wymiana wszystkich parkometrów, na nowe, umożliwiające płatności kartą, a nie tylko na monety.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # mieszkanka kg 2023-01-27 17:09
A dlaczego zmieniono przepis i osobom niepełnosprawnym z większym/cięższym autem nie sprzedaje się abonamentu N. - ulgowego ? Co ma ciężar samochodu do ciężaru auta - do tej pory nie było tego przepisu. I dodam że takiego dziwnego przepisu dzielącego osoby niepełnosprawne na te z cięższym i lżejszym autem nie wprowadziły inne miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Polskęzbaw 2023-11-06 22:01
O godz. 20.45 otrzymałem mandat za parkowanie w strefie płatnej do 21ej. Stójkowy chyba musiał czekać za krzakiem bo mandat pojawił się błyskawicznie. Ach jaki to łakomy kąsek wmalować turyście te 250 zł jeśli już nie można doić turystów na fotoradarach. Btw. Kary jedne z najdroższych w PL. Jakie to polsko-żałosne...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn