Od wczoraj, trwają zabiegi pielęgnacyjne na terenie alei platanowej przy ulicy Łopuskiego.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, radni podjęli uchwałę dotyczącą zabiegów pielęgnacyjnych na 73 drzewach znajdujących się w pasie drogowym przy ulicy Łopuskiego. Do tego zadania Miasto zatrudniło wyspecjalizowaną firmę, posiadającą uprawnienia do pielęgnacji drzew o charakterze pomnikowym. Zakres wykonywanych na drzewach prac to wykonanie cięć pielęgnacyjnych w koronach drzew tj. usunięcia gałęzi krzyżujących się, wyrastających nienaturalnie w kierunku dolnym i innych kolidujących z właściwą strukturą wnętrza korony oraz usunięcie posuszu w koronie drzewa, tj. gałęzi suchych, chorych i nadłamanych.

Warto dodać, że aleja utworzona  z drzew platana klonolistnego liczy ponad 100 lat. Te okazałe drzewa mają charakterystycznie łuszczącą się i odpadającą płatami korę. Aleję tworzą dwa rzędy drzew mające w obwodzie od 150 cm do 350 cm.

Komentarze  
+4 # Dziura w całym 2023-02-07 12:59
Czemu nie można wybudoWać łącznika między ulicą myśliwską a okopową po za tym za mało placów zabaw zieleni za mało żłobków przeczkoli
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Kg 2023-02-07 18:24
Przechodziłem tamtędy po chodniku podczas tych prac i wielka ścięta gałąź spadła niedaleko mnie. Chyba powinno się odgrodzić teran prac aby nie narażać przechodniów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn