W listopadzie ubiegłego roku rozpoczął się długo wyczekiwany remont targowiska miejskiego. Prace przebiegają zgodnie z planem i mają się zakończyć w maju tego roku. 

Po 40 latach targowisko miejskie doczekało się remontu. 10 listopada podpisano umowę na jego przebudowę. Koszt inwestycji to 8 milionów 300 tysięcy złotych. Prac rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku.

Przebudowa targowiska przebiega zgodnie z harmonogramem. Przypomnijmy. W ramach inwestycji zostanie wykonana duża wiata handlowa na kilkadziesiąt miejsc oraz budynek socjalno – biurowy z toaletami w tym, także dla osób z niepełnosprawnością. Pojawi się nowa infrastruktura podziemna (sieć wod-kan i energetyczna). Będą też wyznaczone lokalizacje na posadowienie pawilonów handlowych, które będzie jednak trzeba sfinansować we własnym zakresie, ale w oparciu o przygotowany przez Zieleń Miejską projekt. Na czas prac targowisko zostało przeniesione. Targowisko zastępcze mieści się przy ul. 6 Dywizji Piechoty, między stacją benzynową MOYA a Zielenią Miejską. Po ostatnim śmiertelnym wypadku na przejściu dla pieszych zamontowano tu dodatkowe oświetlenie.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn