Dzisiaj, w Regionalnym Centrum Kultury odbyło się spotkanie dotyczące utworzenia Centrów Usług Społecznych. Podczas spotkania Prof. Marek Rymsza doradca Prezydenta RP opowiedział o idei centrów oraz o ustawie opracowanej przez jego zespół.

28 grudnia 2022 r. Rada Miasta podjęła uchwały o utworzeniu z dniem 1 kwietnia 2023 r. Centrum Usług Społecznych powstałego z przekształcenia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz o nadaniu statutu nowo powstającej jednostce. Centrum Usług Społecznych ma być odpowiedzią na potrzeby wszystkich mieszkańców Kołobrzegu, nie tylko tych znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Ale takie przekształcenie to duża zmiana nie tylko dla mieszkańców, ale przede wszystkim dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, dlatego dzisiaj w Regionalnym Centrum Kultury odbyło się spotkanie dotyczące utworzenia Centrów Usług Społecznych, podczas którego Prof. Marek Rymsza przybliżył ideę powstania CUSów.

 

Komentarze  
+1 # cus 2023-02-08 18:06
To na czym będą polegać różnice w działalności oprócz zmiany nazwy? Czy przybędzie też nowych pracowników w CUS ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Kasija 2023-02-09 06:00
Mam nadzieję, że zmiany będą polegać na zmianie niektórych kierowniczek, a przede wszystkim na zmianie podejścia do mieszkańca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn