Rozpoczęła się rozbiórka budynku przy ulicy Walki Młodych 7. Miasto tłumaczy, że obiekt był już stary i zniszczony, jego remont nieopłacalny. Poza tym miasto nie chce w parku budynku mieszkalnego.

Trwa wyburzanie budynku przy Walki Młodych 7. Wcześniej dotychczasowi mieszkańcy zostali przeniesieni. Teren ogrodzono, zabezpieczono, ze szczególnym uwzględnieniem dębów katyńskich.

Z terenu parku zniknie cały obiekt wraz z fundamentami. Po wyburzeniu teren będzie wyrównany, zostanie zasiana trwa. Być może pojawią się nasadzenia, ale jak tłumaczy rzecznik prezydenta tylko takie jednoroczne, które nie będą w przyszłości blokować ewentualnych propozycji zagospodarowania terenu.

W tym momencie nie ma jeszcze konkretnych planów dla tego miejsca. Prezydent miasta nie wyklucza powstania tu np. kawiarni.

Miasto zwróciło się do studentów architektury by ci przedstawili swoje propozycje zmian dla tej części parku.

 

Wyburzanie budynku i porządkowanie terenu potrwa kilka dni.

 

 

[hdvs videoid=1353]
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn