×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Szkoła Podstawowa nr 5 została laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego, pod patronatem Fundacji Ekologicznej “ARKA”, pt. "Kawałek błękitnego nieba". Szkoła otrzymała unikalną statuetkę oraz dyplom.

W placówce zorganizowano akcję happeningową przeciwko spalaniu śmieci, w ramach projektu Dzień Czystego Powietrza. Uczniowie przeszli ulicami wokół szkoły, skandując hasła przez siebie przygotowane, niosąc plansze i transparenty. Nie zabrakło także przebrań w kombinezony i maski przeciwpyłowe. Dzieci w czasie przemarszu rozdawały przechodniom ulotki informacyjne na temat szkodliwości spalania śmieci w piecach domowych, mieszkańcom domków jednorodzinnych wrzucano ulotki do skrzynek. Akcja uczniów spotkała się z życzliwym zainteresowaniem mieszkańców dzielnicy zachodniej. Zaproszono również do szkoły "ekspertów czystego powietrza", pracowników Zakładu Kominiarskiego, którzy w ramach akcji przedstawili dzieciom negatywne skutki palenia odpadów w piecach domowych. Przekazali wiedzę z zakresu ochrony środowiska, zwracając szczególną uwagę na czyste powietrze. W szkole przygotowano wystawę edukacyjną z okazji Dnia Czystego Powietrza, dzieci wykonały prace plastyczne pod hasłem "Czyste powietrze – Zdrowy człowiek". Przeprowadzono pogadanki i zajęcia z "Niskiej emisji – w środowisku lokalnym"; "Jak chronić powietrze przed zanieczyszczeniami?", gdzie zapoznano uczniów z problematyką zanieczyszczenia powietrza i zachęcano do podejmowania działań na rzecz jego ochrony. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności i uzmysłowiła nam wszystkim, jak ważne jest czyste powietrze.Koordynatorami akcji ekologicznej z ramienia szkoły były p. Bożena Ponikiewska i p. Alicja Duwe.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn