W sobotę w Regionalnym Centrum Kultury odbyła się gala wręczenia statuetki Kołobrzeżance Roku 2023. Została nią Genowefa Zawadzka, która od 18 lat prowadzi pogotowie rodzinne i pomaga dzieciom.

Laureatkę nagrody Kołobrzeżanka Roku 2023 poznaliśmy w sobotę wieczorem podczas uroczystej gali z okazji Dnia Kobiet w Regionalnym Centrum Kultury.Tytuł Kołobrzeżanki przyznaje kapituła dziennikarzy złożona z kołobrzeskich redakcji, która w tym roku postanowiła przyznać tę nagrodę Genowefie Zawadzkiej. Pani Genowefa nazywana ciocią Zytą, od 18 lat prowadzi pogotowie rodzinne i pomaga dzieciom, przyjmuje dzieci w sytuacjach interwencyjnych, często w momentach trudnych, gdy w rodzinnym domu dochodzi m.in. do przemocy. Pomaga im odnaleźć się w nowych okolicznościach, często dając namiastkę domu, którego nie zapewnili im rodzice biologiczni.

Wśród nominowanych do tytułu Kołobrzeżanki Roku znalazły się także: Nina Błażewicz, Alina Hajdamowicz, Katarzyna Koperkiewicz, Alicja Szafrańska, Agata Wajgert, Ewa Wiśnios, Dagmara Żurańska i Ewelina Żurowicz.

Gala wręczenia statuetki była połączona z wieloma występami artystycznymi, w których główne role odgrywały kobiety. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn