Podczas dzisiejszej Komisji Morskiej po raz kolejny omawiano temat dotyczący problemów związanych ze stanem technicznym nabrzeża będącego we władaniu Ministerstwa Obrony Narodowej oraz pogłębienia toru wodnego.

W grudniu ubiegłego roku odbyło się w tym temacie spotkanie z przedstawicielami Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Inspektoratu Marynarki Wojennej.

Temat dotyczący konieczności wykonania remontu nabrzeża znajdującego się po stronie zachodniej, należącego obecnie do Marynarki Wojennej poruszany był już niejednokrotnie. W grudniu w kołobrzeskim porcie odbyło się spotkanie z przedstawicielami  Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Inspektoratu Marynarki Wojennej, którzy przyjechali na inwentaryzację tych terenów oraz żeby zapoznać się z planami rozwojowymi portu. Od spotkania minęły nieco ponad dwa miesiące i póki co w tym temacie nic się  nie zadziało. Jeżeli nie mamy jasno określonej tej polityki państwa względem małych portów, to trudno żebyśmy dzisiaj mówili, że coś się zadzieje w przeciągu dwóch miesięcy od spotkania, mówił podczas dzisiejszej Komisji Morskiej Artur Lijewski.

Infrastruktura hydrotechniczna nabrzeża i falochrony, to bardzo kapitałochłonne inwestycje, i to według Artura Lijewskiego, powinno być w gestii skarbu państwa i oni powinni o to dbać. Modernizacja kanału portowego jest niezbędna już nie tylko do rozwoju funkcji pasażerskiej i handlowej kołobrzeskiego portu, ale takie działania leżą również w interesie obronności państwa. 

Wartość inwestycji związanej z przebudową wejścia do kołobrzeskiego portu oraz remontem nabrzeża szacuje się na około 80 mln złotych. A efektywność i zwrotność z tej inwestycji będzie o wiele większa. 

 

Komentarze  
+5 # zbyszek 2023-03-14 21:24
A gdzie są nasi wybrańcy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Vojtech 2023-03-15 07:15
PIS rzadzi od 8 lat, co zrobil w tej kwestii HOc dla Kolobrzegu razem ze swoim funflem Grobarczykiem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # aaa 2023-03-15 13:42
A gdzie będą cumować nasze niewidzialne kajaki bojowe?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Szabrownicy 2023-03-15 15:03
Gdyby nie opór PiS , to już dawno temu nasi miejscowi " geniusze " z PO , PSL i SLD wysprzedaliby cały port .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Portowiec 2023-03-15 15:11
Gdyby nie opór PiS , to już dawno nasi rodzimi "geniusze biznesu" z PO , PSL , SLD wyprzedaliby cały port , albo wydzierżawili za bezcen na 9lat z możliwością przedłużenia na kolejne kadencje .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # dla dzieci dobra 2023-03-15 17:37
Port to jest poezja
Rumu i koniaku Port

To jest poezja westchnien
Czułych żon wyobraźnia

Chodzi z ręką na temblaku
Port to jest poezja port

To dobry DOM :-?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn