W ostatnią sobotę i niedzielę odbył się XIX Historyczny Targ Solny. Wydarzenie było organizowane w ramach Dni Kołobrzegu.

23 maja 1255 roku Kołobrzeg otrzymał prawa miejskie. Jedną z głównych atrakcji organizowanych od lat w rocznicę tego wydarzenia jest Targ Solny. I tak też było w tym roku. Na skwerze Przybylskiego przy Baszcie Lontowej pojawili się rekonstruktorzy z całej Polski, którzy przez dwa dni prezentowali wczesnośredniowieczne rzemiosła, potwierdzone badaniami archeologicznymi na terenie Kołobrzegu i okolic.

Na targu mogliśmy między innymi zobaczyć jak w dawnych czasach drukowano, warzono sól, na jakich instrumentach grano, czy jaką noszono biżuterię, a na najmłodszych czekały warsztaty skórnicze.

Targ Solny odbywał się w sobotę i niedzielę. Wystawcom towarzyszyli wojowie, których potyczki można było oglądać przez cały czas trwania targu.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn