Policjanci z kołobrzeskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującemu Volkswagenem Golf, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Dodatkowo mężczyzna wyprzedzał w tym czasie na przejściu dla pieszych.

Policjanci z kołobrzeskiej drogówki dbali o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu. Mundurowi służbę pełnili w nieoznakowanym radiowozie. Poruszając się w obszarze zabudowanym zauważyli bardzo szybko jadący samochód i w związku z tym postanowili je skontrolować. Pomiar prędkości wykazał, że kierujący VW przy ograniczeniu do 70 km/h poruszał się z prędkością 123 km/h. Ponadto przekraczając dozwoloną prędkość kierujący wyprzedził inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy, za swoją brawurową jazdę został także ukarany mandatami karnym na łączną kwotę 3000 złotych, a do jego konta przypisano 28 punktów karnych. W związku z popełnionymi wykroczeniami i przekroczeniem liczby punktów wobec mężczyzny zostanie wystosowany wniosek o wydanie decyzji cofającej uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policja informuje, że do sprawdzenia swoich ,,sportowych” umiejętności są przygotowane specjalne szkoły jazdy, gdzie w sposób bezpieczny i nie narażając innych użytkowników dróg możemy podnosić swoje umiejętności i realizować się jako rajdowcy.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn