Były przemowy, gratulacje, nagrody dla wyróżniających się żołnierzy i nieodłączna defilada. Swoje święto obchodził w piątek 8. Batalion Remontowy. Maj to dla jednostki ważny miesiąc. 

W piątek 26 maja, przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się uroczysty apel z okazji 56. rocznicy utworzenia 8 Batalionu Remontowego w Kołobrzegu. Uroczystości rozpoczęto mszą polową odprawioną na Skwerze Pionierów. Odbyły się przemówienia okolicznościowe, podczas których odczytano rozkaz z okazji święta Batalionu. Wręczono odznaczenia i medale. 

Do końca grudnia 8 Batalion Remontowy przemianowany zostanie na 12 Pułk Logistyczny. 

Święto 8 Batalionu Remontowego to także czas podsumowań.

W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz administracyjnych, samorządowych, dowódcy jednostek wojskowych, służby mundurowe, a także mieszkańcy. Tradycyjnie na zakończenie obchodów przeszła defilada pododdziałów oraz urządzono piknik wojskowy z pokazem sprzętu wojskowego. Był także pokaz z udziałem wyszkolonej grupy żołnierzy batalionu.

 

Komentarze  
+5 # Star Lord 2023-05-29 15:48
Czysty PRL :o
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # dla dzieci dobra 2023-05-31 19:49
Silni
Zwarci
Gotowi

Nie oddamy nawet guzika
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn