W sobotę na Skwerze Pionierów klub motocyklowy Voyager już po raz 15. zorganizował  akcję Motoserce. Jej celem było propagowanie honorowego krwiodawstwa i sama zbiórka krwi.

Było głośnio, wesoło i z sercem. Od godziny 10 w sobotę na Skwerze Pionierów trwała akcja Motoserce, czyli piknik rodzinny połączony ze zbiórką krwi. I jak co roku, organizatorom udało się przyciągnąć tłumy mieszkańców. Była świetna zabawa, festyn, koncerty i wiele innych atrakcji. O 11 odbyła się też parada motocykli ulicami Kołobrzegu, były dmuchańce, pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu straży pożarnej oraz ratowników medycznych. Swoje stanowisko miał też kołobrzeski szpital i Polski Czerwony Krzyż. Można było także zjeść kiełbasę z grilla, domowe ciasto czy grochówkę.

Głównym celem wydarzenia była zbiórka krwi. W tym roku zbierano ją przez cały tydzień w punkcie krwiodawstwa naszego szpitala. Podczas wydarzenia krew można było oddać w specjalnym krwiobusie. A środki zebrane podczas wydarzenia zostały przeznaczone dla kołobrzeskiego hospicjum.

Motoserce to ogólnopolska akcja zbiórki krwi, organizowana przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. W Kołobrzegu organizowana jest przez Klub Motocyklowy Voyager. Podczas tegorocznego Motoserca, krew oddało 146 osób.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn