Od 1do 3 czerwca w Kołobrzegu odbęda się XX Mistrzostwa Polski Skarbowców.

Mistrzostwa Polski Skarbowców są formą podziękowania dla tych, którzy wspierają działania Fundacji swoimi darowiznami. Skarbowcy uczestniczą w wydarzeniu w swoim wolnym czasie i finansują swój udział z środków własnych. MPS to rodzaj „małej olimpiady”. Zawodnicy to skarbowcy - pracownicy i funkcjonariusze KAS, CIRF, MF, AK, którym często, jako kibice towarzyszą całe rodzin, przyjaciele i znajomi. Podczas XX Jubileuszowych MPS rozegranych zostanie 12 dyscyplin sportowych - bieg i nordic walking na dystansie 4 km, strzelanie, skok w dal, tenis stołowy, tenis ziemny, badminton, pływanie stylem dowolnym 50 m, turniej piłki nożnej „piątek” (drużyny mieszane), piłka siatkowa (drużyny mieszane), przeciąganie liny (kobiety) oraz po raz pierwszy - szachy. Zawodnicy walczyć będą o puchary i medale w klasyfikacjach generalnej, zespołowych i indywidualnych. Uwzględniając głosy seniorów/emerytów, których z roku na rok przybywa w skarbowości „dorzuciliśmy” jeszcze jedną kategorię: E – Elita/Emeryci, co pozwala brać czynny udział w zawodach emerytowanym skarbowcom – to coraz większa grupa osób, wśród której są zawodnicy, którzy jeżdżą z nami na MPS od…2001roku! Podczas MPS łączymy pokolenia - najstarsza/y oraz najmłodsza/y zawodnicy są wyróżniani podczas uroczystej Gali Finałowej. MPS mają nie tylko wymiar sportowy, ale też wymiar głęboko emocjonalnej, duchowej łączności z osobami ciężko chorymi i pokrzywdzonymi przez los, dlatego MPS to także finały konkurencji dobroczynnych jakie przez cały rok organizuje Fundacja.

W piątek i sobotę podczas dwóch wieczornych Gali Finałowych, które odbędą się na Hali Milenium rozdanych zostanie ponad 300 dyplomów i podziękowań, 250 medali, ponad 50 pucharów i ok. 50 nagród dodatkowych, co  najlepiej obrazuje skalę przedsięwzięcia.

Na XX Jubileuszowe MPS zarejestrowało się do tej pory ponad 1600 uczestników ze 182 jednostek skarbowych z całego kraju  Oprócz uczestników zarejestrowanych na wydarzenie przyjeżdżają też oczywiście osoby nie zarejestrowane w naszym systemie –  Kołobrzeg może więc liczyć na „prawdziwy najazd przyjaznych skarbowców” - ok. 2,5 tys. osób z całego kraju. Wielu z uczestników MPS  przyjeżdża już na początku tygodnia, niektórzy zostają dłużej i z pewnością wielu zakocha się w Kołobrzegu i powróci tu nie raz.

Tak dzieje się w każdym mieście, do którego zagoszczą MPS. Są miasta, które po raz kolejny stają do rywalizacji o status miasta-gospodarza MPS ze względu na ogrom korzyści promocyjnych dla miasta i komercyjnych dla jego mieszkańców. Taki status nie tak łatwo otrzymać. Miasto musi posiadać odpowiednią infrastrukturę sprzyjającą rozegraniu w tak krótkim czasie 12 dyscyplin sportowych.

Dodatkowo, ponieważ 1 czerwca to Dzień Dziecka, podczas XX MPS nie zabraknie też akcentu dla dzieci z kołobrzeskich szkół podstawowych. Prace finalistów konkursu plastycznego pt. „Biegaj, pływaj, skacz w dal z nami – wysportowanymi Skarbowcami”, ogłoszonego przez FSJP2, prezentowane będą na Hali Milenium podczas XX MPS. Laureaci konkursu w trzech kategoriach będą wybierani przez wyjątkowe jury - uczestników XX MPS, którzy będą głosować przyklejając przy wybranych przez siebie pracach specjalne naklejki. Wygrają prace dzieci, które zbiorą najwiecej naklejek. Dzieci zostaną nagrodzone podczas Gali Finałowej atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Prezesa FSJP2 oraz partnerów XX MPS.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn