Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta po burzliwej dyskusji radni większością głosów przyjęli projekt uchwały dotyczący podwyżki podatków i opłat lokalnych. Według Anny Mieczkowskiej przygotowany projekt uchwały najprawdopodobniej nie byłby przedłożony gdyby nie sytuacja finansowa w jakiej znalazło się miasto.

Przypomnijmy. Waloryzacja stawek podatków i opłat lokalnych ma dotyczyć podatku od nieruchomości oraz opłaty uzdrowiskowej. Pozostałe podatki i opłaty – takie jak opłata targowa, podatek od środków transportowych czy podatek rolny mają pozostać bez zmian. Według Jacka Woźniaka zabrakło podczas ustalania tych stawek konsultacji z mieszkańcami.

Podobnego zdania był także Krzysztof Plewko.

Uważam, że pieniądze dla miasta możemy pozyskiwać w inny sposób, mówił Jacek Kalinowski.

Łukasz Zięba zwraca uwagę, że stawki podatków i opłat lokalnych są rok w rok proponowane przez Ministerstwo Finansów. I w tej kadencji najczęściej przyjmowaliśmy stawki proponowane przez ministerstwo, mówi radny.

Gdyby nie kryzysowa i wręcz moim zdaniem katastrofalna polityka gospodarcza rządu Prawa i Sprawiedliwości, gdyby nie galopująca inflacja, gdyby nie grzebanie w sprawach podatkowych, które doprowadziły nasz miejski budżet do dużych ubytków, prawdopodobnie tego projektu uchwały by nie było, mówił Dariusz Zawadzki.

Nie można mówić o finansach miasta nie patrząc i nie analizując sytuacji makroekonomicznej, bo ona ma bezpośredni wpływ na finanse publiczne każdego samorządu, mówiła podczas sesji Anna Mieczkowska.

Ostatecznie radni 11 głosami za przyjęli projekt uchwały dotyczący podwyżki podatków i opłat lokalnych na 2024 rok.

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+6 # Wyprane Mózgi 2023-09-18 18:06
ANTYPiS skutki swojej niegospodarności i "ekonomiczną głupotę" topi jak zwykle w kieszeniach kołobrzeżan . Głosujcie tak dalej na nich , aż w końcu obudzicie ze spuszczoną głową na niemieckim szparagowym polu .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # Dino 2023-09-18 20:24
PIS i tak powie ze drozyzna w kraju to wina PO
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # KołobrzeżaninODurodzenia 2023-09-19 09:50
Hipokryzja 11 radnych Rady Miasta - K. Barwinka, B. Błaszczyk, M.Grotto, A.Hok, P.Kiełkowski, Z.Malinowski, W.Parus, B. Połowniak, D. Wilk, D.Zawadzki, Ł. Zięba!!! Oto 11 radnych , którzy podnoszą bezmyślnie rękę za podwyżka podatków ,dla Nas kołobrzeżan. Krzyczą ,że PiS podnosi podatki itd , a dokładnie robią to samo!!! Bezmyślność tych ludzi jest przerażająca,bo nawet nie mają projektu budżetu na przyszły rok podnoszą podatki ,zamiast poszukać oszczędności w bieżących wydatkach miasta!!! To są ludzie ,którzy nie myślą o kolobrzeżanach, a jedynie o partyjnym posłuszeństwie,by w przyszłorocznych wyborach samorządowych! Przypomnimy to Wam w przyszłym roku !!! Należy takich radnych odsunąć na władzy w przyszłym roku !!! To nie może tak być,że podatki są podnoszone do maksymalnych stawek za to,że ktoś z urzędników zaniedbał swoje obowiązki i nie waloryzować opłat za dzierżawy w tym mieście !!! SKANDALICZNE ZACHOWANIE 11 RADNYCH!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn