W piatek w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury odbyła się "Herbertiada". To była już dwudziesta czwarta edycja tego wydarzenia, którego najważniejszym celem jest rozpowszechnianie wiedzy o osobie i dorobku twórczym Zbigniewa Herberta.

Z miłości do poezji Herberta Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna już po raz dwudziesty czwarty zorganizowała w Kołobrzegu Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiadę”. Głównym celem wydarzenia jest przypominanie twórczości i osoby Zbigniewa Herberta, oraz pokazywanie jak współcześni artyści radzą sobie z jego ponadczasową twórczością.

W piątek na scenie Regionalnego Centrum Kultury w spektaklu pt. "Miłość Pana Cogito" wystąpili aktorzy: Dorota Landowska i Mariusz Bonaszewski. Jak mówi Katarzyna Pechman, dla Pani Doroty i Pana Mariusza to będzie poetycki powrót na scenę "Herbertiady" po 22 latach. Spektakl pt. „Miłość Pana Cogito jest próbą opisania uczuć miłosnych drzemiących w Panu Cogito. Młodość pokolenia Zbigniewa Herberta przypadła na okres II Wojny Światowej i okupacji sowieckiej.

A w przyszłym roku już kolejna i to jubileuszowa odsłona „Herbertiady”.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn