Podczas ostatniej komisji Sportu i Turystyki omawiano planowaną inwestycję dotyczącą przebudowy dachu Hali Milenium. Jeżeli inwestycja zostanie wpisana do budżetu i uda się pozyskać dofinansowanie to prace rozpoczną się w przyszłym roku.

Jak mówi Jacek Banasiak poza przebudową dachu Hali Milenium zaplanowano także termomodernizację całego obiektu. Czyli wymianę całej elewacji, czy wymianę stolarki okiennej. Oba projekty są już gotowe. Jak już informowaliśmy kosztorys opiewa na 16 milionów złotych. Miasto planuje jednak złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji. Wszystko w ramach specjalnego programu dedykowanego polskim uzdrowiskom. Tu można otrzymać 60 procent dofinansowania. Teraz miasto jest na etapie audytu, który jest niezbędny do takich wniosków. 

Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji zależy na tym, aby inwestycję przeprowadzić jak najszybciej, bo niestety na pewnym etapie prac basen będzie musiał zostać wyłączony z działalności, czyli w tym czasie MOSiR nie zarobi. 

Technologia jaka została zaproponowana jest taka jak na dachu Hali Łuczniczej.

Przypomnijmy. Dach wymaga remontu na dwóch budynkach kompleksu Hali Milenium, na budynku basenowym i na tzw łączniku. 

W tej chwili miasto jest na etapie projektowania budżetu. Czy przebudowa dachu Hali Milenium się w nim znajdzie okaże się już wkrótce.

Do tematu wrócimy.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn