W ostatni weekend 48 uczestników, uczestniczyło w VIII Otwartych Mistrzostwach Kołobrzegu w grze w scrabble. Członkowie kołobrzeskiego klubu scrabblowego „Start”, Miasto Kołobrzeg, Biblioteka Publiczna oraz Fundacja Umysł im. Alfreda Buttsa zaprosili scrabblistów z całego kraju na dwudniowe zawody.

W końcowej klasyfikacji pierwsza trójka zawodników: Franciszek Łysek z Warszawy, Miłosz Wrzałek z Warszawy  oraz Łukasz Tuszyński ze Szczecina została nagrodzona pucharami, wysokimi nagrodami pieniężnymi oraz  gadżetami od firmy Brico.

Obok rywalizacji o tytuł mistrzowski walczono o wygraną w konkursie na „kreatywną sól”, słowopowiązane z kołobrzeską solą. Zwyciężyło słowo „przysolisz” zgłoszone wraz z abawnym uzasadnieniem przez Zofię Śmiech – obecnie ze Szczecina, jednakże rodowitą kołobrzeżankę.

Ponadto wszyscy mieli szansę na wyróżnienie za „skok tygrysa”. Nagrodę otrzymała Dorota Kuć ze Stargardu.

Najlepszą zawodniczką z powiatu Kołobrzeskiego okazała się Iwona Wieluńska zajmując 20 miejsce w klasyfikacji i otrzymując nagrodę ufundowaną rzez Gabninet Masażu i Terapii Manualnej Kamila Bońkowskiego.

Ostatnim akcentem turnieju było losowanie spośród wszystkich uczestników atrakcyjnej nagrody — weekendowego pobytu w pensjonacie „Marino” dla dwóch osób. Los okazał się szczęśliwy dla Pawła Janasia z Piły.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i upominki.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia Adam Janicki z Wrocławia. Ocenił go jako bardzo spokojny i bezproblemowy. Zawodnicy byli zdyscyplinowani i punktualni. Nie było sytuacji wymagających sędziowskiej interwencji.

Organizatorami udanej imprezy było Miasto Kołobrzeg, Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima i Klub Scrabblowy START Kołobrzeg. 

Organizatorzy dziękują darczyńcom, dzięki którym turniej zyskał bogatą oprawę.

Klub scrabblowy Kołobrzeg Start zaprasza w czwartki do biblioteki przy ul. Frankowskiego 3. Zajęcia są bezpłatne, nie ma ograniczeń wiekowych.

scrable2

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn