Zakończyła się inwestycja dotycząca modernizacji Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Korzyścienku. Dzisiaj  odbyło się jej oficjalne podsumowanie.

W październiku 2021 roku rozpoczęły się prace dotyczące modernizacji Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Korzyścienku. To ogromny krok naprzód w kierunku nowoczesnego planowania i zagospodarowania odpadami. I dzisiaj po 22 miesiącach trudnej inwestycji, oddajemy do użytku w pełni nowoczesny obiekt, mówiła podczas dzisiejszej konferencji Anna Mieczkowska.

Całość inwestycji opiewa na kwotę 51 milionów złotych, z czego 13 i pół miliona to kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Sortowania odpadów komunalnych, wyposażona jest między innymi w nowe sito obrotowe, separator balistyczny, separatory metali żelaznych i nieżelaznych, a także separatory optyczne, co czyni ją jedną z najnowocześniejszych tego typu instalacji dostępnych na rynku. 

Nowa linia umożliwi segregowanie i przetwarzanie odpadów zbieranych w sposób selektywny (tworzywa sztuczne oraz papier), a także odpadów zmieszanych. Modernizacja przyczyni się do poprawy jakości segregowanych surowców wtórnych, zwiększy się znacząco ich ilość, zmniejszy się przy tym ilość odpadów wywożonych do dalszego przetwarzania. 

Przez ostatni miesiąc pracy nowej instalacji udało się wyodrębnić około 80 ton samych butelek PET, podobną ilość stanowią różnego rodzaju opakowania tworzyw sztucznych.

Na terenie Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Korzyścienku dobudowano także kilka mobilnych boksów z tzw. monobloków.

Teraz Zieleń Miejska przez 6 miesięcy będzie prowadziła próby eksploatacyjne w celu sprawdzenia pełnej zgodności wszystkich parametrów instalacji z wymogami przepisów.

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+7 # Specjaliści od Niczego 2023-09-29 12:26
Inwestują , inwestują a smród coraz większy !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn