Od 1 października, uruchomiono kołobrzeską ogrzewalnię dla osób bezdomnych z terenu naszego miasta. Każda osoba przebywająca w tym miejscu otrzyma jeden ciepły posiłek. Może również skorzystać ze wsparcia psychologa.

Od 1 stycznia ubiegłego roku, schronisko i ogrzewalnię w Kołobrzegu prowadzi Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Koszalińskie, ale niezmiennie od 1 października, bezdomni z terenu miasta i gminy mogą skorzystać z ciepłego miejsca. Osoby bezdomne mogą korzystać z pomieszczeń ogrzewalni całodobowo. Ogrzewalnia dysponuje 15 miejscami, jednak w razie większej liczby potrzebujących mogą oni przebywać w świetlicy. Oprócz ciepłego posiłku i schronienia, osoby bezdomne mogą także skorzystać z grup wsparcia, organizowanych przez Fundację św. Brata Alberta.

Dla pensjonariuszy organizowane są również wigilie i śniadania wielkanocne. Ogrzewalnia mieści się przy ul. Zwycięzców 12 i będzie otwarta do 30.04.2023 roku.

Jeśli ktoś chciałby wspomóc osoby potrzebujące i posiada odzież, lub obuwie zimowe, może je przynieść do ogrzewalni.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn